Zajęcia

NASZA MISJA

Nauka

Naszą misją jest przekazywanie wiedzy dotyczącej tańca i akrobatyki osobom w różnym wieku. Zależy nam na tym, aby nasi uczniowie rozwijali się i byli coraz lepszymi tancerzami, jednocześnie budując swoją pasję do tańca i akrobatyki.

Czego się u nas nauczysz?

AniaMarcel_full_18_L-jazz
Lyrical jazz

Lyrical jazz opiera się na ekspresji emocjonalnej i jazzowej technice jednocześnie bazując na lirycznej warstwie utworu. W stylu lyrical jazz znajdziemy dużo płynnych, wydłużonych ruchów. W tym stylu ważna jest własna interpretacja tekstu w utworze muzycznym – zarówno tancerza, jak i choreografa.

AniaMarcel_full_20_ 1_
Modern i taniec współczesny

Wykorzystuje elementy techniki tańca klasycznego, tańca jazzowego oraz akrobatyki, ale łączy je w niebanalny sposób, pozwalając tancerzowi na ekspresję swoich emocji, przedstawienie historii jaką artysta ma do przekazania. W tańcu współczesnym znajdziecie dużo elementów w parterze, swingów i przejść.

AniaMarcel_full_21_jazz
Jazz

Czerpie z wielu stylów tanecznych takich jak taniec współczesny, modern oraz techniki tańca klasycznego. Tym co go wyróżnia, jest to, że bywa on bardzo dynamiczny, energiczny, a także sensualny. Taniec jazzowy wymaga sprawności fizycznej tancerza w celu pokazywania elementów technicznych takich jak skoki, obroty, wymachy.

Zapraszamy
AniaMarcel_full_8_akr
Akrobatyka taneczna

Akrobatyka taneczna jest formą ruchu, w której tancerz/akrobata uczy się elementów bazujących na sile i rozciągnięciu. Na zajęciach z akrobatyki tanecznej (akrobatyka i modern z elementami akrobatyki) nauczycie się podstawowych elementów takich jak gwiazda, stanie na rękach, przejścia w tył i w przód, czy bardziej zaawansowanych takich jak salto machowe czy fiflak. Wszystko to wymaga jednak regularnej pracy i doskonalenia swoich umiejętności oraz dyscypliny.

AniaMarcel_full_5_str
Stretching

Inaczej zajęcia z rozciągania oraz wzmacniania. Mogą poprawić mobilność oraz zwiększyć zakresy w ciele. Stretching stanowi dobrą formę ruchu w celu zachowania sprawności ciała. Każde zajęcia taneczne rozpoczynamy rozgrzewką oraz stretchingiem, ponieważ taniec współczesny, jazz, modern wymagają, aby tancerz poszerzał swoje zakresy, żeby jego skoki, wymachy oraz podnoszenia nóg były coraz lepsze.

Poznaj nas

Taniec towarzyszy nam od najmłodszych lat naszego życia, a teraz się nim dzielimy z Wami. Dowiedz się o nas więcej…

AniaMarcel_full_23

Spotkajmy się